Čo počúvať? Výber fotografických podcastov pre vašu inšpiráciu.

Sedíte v aute, autobuse či doma a neviete čo počúvať, alebo len tak v práci pomedzi tasky rozmýšľate: „Do čoho ďalšieho by som sa pustil/a“? Inšpirácia vždy príde vhod. Pre mňa sú jedným zo zdrojov aj fotografické podcasty, v ktorých sa buď dozvedám niešo nové zo sveta techniky, spoznávam nových fotografov či nachádzam nové myšlienky. Nižšie sú tie, ktoré oslovili mňa. Bohužiaľ, slovensky či česky nahovorený podcast na tieto témy som zatiaľ neobjavil, budete teda na ne potrebovať angličtinu.

He Shoots He Draws (www.heshootshedraws.com)
Glyn Dewis (he shoots) a Dave Clayton (he draws) preberajú rôzne aktuálne témy, vlastné projekty a spovedajú veľmi zaujímavých hostí zo sveta fotografie a grafického dizajnu. Jeden z mojich top, Glyn Dewis je zároveň jedným z mojich najobľúbenejších fotografov. Rozhodne odporúčam! Vďaka tomuto podcastu som spoznal niekoľko veľmi zaujímavých mien.

Behind The Shot with Steve Brazill (behindtheshot.tv)
Fotograf Steve Brazill (ako sám vraví, ako tá krajina len s dvomi L) v každej epizóde spovedá autora zaujímavých fotografií, z ktorých jednu vyberie a diskutuje s jej autorom o procese a technike jej vzniku. Každá epizóda k dispozícii aj ako video a samostatný blog post.

The Picturing Success Podcast (www.picturingsuccess.com)
Fotografi Rick Sammon a Larry Becker prinášajú pravidelne rozhovory so zaujímavými hosťami na rôzne témy týkajúce sa nie len fotografovania samotného, ale i biznisu a iných (napr. zdravia!). Obaja majú obrovské skúsenosti o ktoré sa radi delia. Vytvorili tiež facebookovú skupinu, v ktorej sa dá nájsť doplnkový obsah.

How To Become a Rockstar Photographer (howtobecomearockstarphotographer.com)
Ako už názov napovedá, podcast HTBARP rakúskeho fotografa Matthiasa Hombauera sa sa zaoberá koncertnou fotografiou a prináša rozhovory prevažne s fotografmi rockových hviezd. Objavili sa v ňom známe mená ako Adam Elmakias, Alan Hess a v epizóde s číslom 1 aj slovenská fotografka Katarína Benzová, ktorá spolupracovala s kapelami ako Guns’n’Roses či Aerosmith. Stojí za to vypočuť si.

Tento zoznam rozhodne nie je kompletný, ak by ste chceli, skúste vo svojom podcatcheri pohľadať podcasty ako The Candid Frame, Master Photography Podcast. Určite nájdete aj mnohé ďalšie, o ktoré som ani nezavadil. Podeľte sa v komentároch so svojim zoznamom!

Nabudúce možno niečo o tom, čo pozerať (aj po slovensky). Zatiaľ príjemné počúvanie.

Jeden komentár ku “Čo počúvať? Výber fotografických podcastov pre vašu inšpiráciu.

  1. Spätný odkaz:Kde hľadať inšpiráciu na YouTube - svatostraka.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.