Kde hľadať inšpiráciu na YouTube

Už dávnejšie, v článku o mojich obľúbených podcastoch som na jeho konci spomenul, že sa vrátim aj s témou na pozeranie, nie len počúvanie. Súčasná situácia a ostatné video od Petra Brichtu ma inšpirovalo k tomu, dať dokopy svoj zoznam obľúbených YouTube kanálov a dostáť si svojho slova.

Slovenské kanály

Nie, nie také tie odpadové, tieto sú pravým opakom. Skutočne užitočné a plné nie len návodov, ale aj nápadov a inej inšpirácie.

Peter Brichta Photography
Peter Brichta je jedným z ľudí, ktorých treba medzi fotografmi na slovenskom YouTube poznať. V súčasnosti denne pridáva nové videá a občas ich preloží marketingovými tipmi pre fotografov. Určite mu dajte subscribe. Vždy ochotný poradiť a pomôcť, tak ako všetci v AQT.

AQT s.r.o.
Keď už sme pri AQT, nezabudnime na ich skvelý kanál, ktorého náplň tvoria videá k Magazínu. Recenzie, tipy, návody, čokoľvek z toho potrebujete, určite nájdete práve tu.

Michal Barok
Michal, podobne ako Peter Brichta, je jedným z ľudí, ktorí stoja za magazínom AQT. Jeho zameraním je síce video, ale každý fotograf by mal chcieť posunúť sa aj do tejto oblasti, minimálne ako doplnkovej služby. Michalove tipy určite každému pomôžu. Skvelý videographer a kameraman.

Aratron’s Art
Igor Slovák a jeho inšpiratívne videá z oblasti Photoshopu. Momentálne začal na svojom kanáli aj nový seriál, kde vás prevedie kompletným procesom fotografického projektu, od nápadu, cez realizáciu až po postproces. Jeho tvorba ma uchvátila na prvý pohľad.

Zahraničné kanály (v angličtine)

Daniel Norton Photographer
Daniel Norton je fotograf pôsobiaci v New Yorku, spolupracujúci so spoločnosťou Adorama. Publikuje však videá aj na vlastnom kanáli a okrem skvelých návodov sa venuje aj iným témam, najmä vo svojich videách natočených v blízkosti svojho domu. Fotograf filozof, v tom dobrom slova zmysle. Must see pre každého.

Adorama
Adorama je v prvom rade shop pre fotografov, avšak na jej YouTube kanáli nádete mnoho skvelých tipov a návodov od ľudí ako vyššie spomínaný Daniel Norton, Seth Miranda, Gavin Hoey (najmä tipy do malého štúdia), Mark Wallace (skvelé portréty a práca so svetlom), David Bergman (Canon Explorer of Light a tour fotograf Bon Jovi) a mnohých ďalších. Máte čo pozerať do konca dvoch pandémií.

Ian Munro Art
Ian Munro je waleský fotograf a jeho projekty sú „out of this world“. Jeho videnie sveta je úžasné a nie veľmi často máte možnosť stretnúť sa s takou explóziou kreativity.

Karl Taylor
Karl je ďalším britským fotografom, špecializuje sa najmä na komerčnú a produktovú fotografiu. Na jeho kanáli však nájdete aj množstvo iných inšpirácií a všeobecných rád, videí s odpoveďami na otázky od jeho followerov. Opäť jeden z rozsiahlejších kanálov plný hodnotných informácií. Dokáže vám, že nepotrebujete drahé vybavenie na to, aby ste mohli robiť skvelé fotky.

Phlearn a PixImperfect
Dva YT kanály, ktoré musíte poznať, ak to s Photoshopom myslíte vážne. Aaron Nace a Unmesh Dinda vás prevedú svetom Photoshopu ako nikto. Navyše, nabijú vás pozitívnou energiou ktorá z oboch vyžaruje neustále.

AstroBackyard a Peter Zelinka
Na záver som si nechal dva kanály, ktoré sledujem najmä v poslednej dobe. Astrofotografia je veda a na oboch týchto kanáloch nájdete kopec návodov a tipov, ako fotiť nočnú oblohu a jej objekty. Ak ste počas sedenia doma v pandémii nového koronavírusu romýšľali, čo s voľným časom, nájdete tu kopec tipov, ako ho stráviť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.